Track Work Reports

For Gai's latest track reports, see our Track Work Report page.

Owner Login

The Winners

Metropolitan: 13
Provincial: 8
Strike Rate: 14%
01 Oct 14  Golden Aro
01 Oct 14  Supara
27 Sep 14  Woodbine
26 Sep 14  Almalad
24 Sep 14  White Dove (NZ)
24 Sep 14  Duccio
21 Sep 14  Talisa
05 Sep 14  Muscovado
03 Sep 14  Echo Gal
03 Sep 14  White Dove (NZ)
Thu 2 Oct - Wyong
4. BRILLIANT LTG - REPELEC CLASS 1 HANDICAP  1000m 3:03pm 2. Rainbow Bridge (5) Adam Hyeronimus  58.5kg
5. OMEGA - MATCHMASTER LUMMAX LTG MAIDEN HANDICAP  1200m 3:38pm 4. Aware (1) Tommy Berry  56.5kg
Sat 4 Oct - Flemington
1. Greenland Australia Maribyrnong Trial Stakes  1000m 12:40pm 10. Mali Rose (6) Tommy Berry  55kg
4. Yellowglen Vintage Stakes  1400m 2:25pm 2. Wandjina (12) Craig Williams  56kg
5. Gilgai Stakes  1200m 3:00pm 10. Longma (10) Jim Cassidy  55kg
7. Turnbull Stakes  2000m 4:20pm 5. The Offer (15) Tommy Berry  57.5kg
8. Blazer Stakes  1400m 5:00pm 13. Forever Loved (10) Vlad Duric  54kg
9. Headquarters Tavern Stakes  1400m 5:35pm 11. Ryker (10) Tommy Berry  54kg
Sat 4 Oct - Kembla Grange
1. SWANK ACCESSORIES 3YO MAIDEN HANDICAP  1000m 1:10pm 6. Zindzela (1) Adam Hyeronimus  57kg
Sat 4 Oct - Royal Randwick
1. KEENELAND GIMCRACK STAKES  1000m 12:20pm 6. Prevail (2) Hugh Bowman  56kg
1. KEENELAND GIMCRACK STAKES  1000m 12:20pm 7. Rosie Quadrille (5) Joao Moreira  56kg
1. KEENELAND GIMCRACK STAKES  1000m 12:20pm 8. Speak Fondly (3) Tye Angland  56kg
1. KEENELAND GIMCRACK STAKES  1000m 12:20pm 9. Themis (6) Tim Clark  56kg
2. NSW THOROUGHBRED BREEDERS' PLATE  1000m 12:55pm 3. Brooklyn (12) Blake Shinn  56kg
2. NSW THOROUGHBRED BREEDERS' PLATE  1000m 12:55pm 14. Vancouver (5) Tye Angland  56kg
3. TAB BETTING SEASON DULCIFY QUALITY  1600m 1:30pm 3. Hampton Court (1) Joao Moreira  54kg
3. TAB BETTING SEASON DULCIFY QUALITY  1600m 1:30pm 4. Duccio (3) Tim Clark  54kg
7. THE STAR EPSOM  1600m 4:00pm 12. Liberty's Choice (5) Tim Clark  52kg
7. THE STAR EPSOM  1600m 4:00pm 13. Pheidon (3) Thomas Huet  52kg
7. THE STAR EPSOM  1600m 4:00pm 14. Woodbine (13) Christian Reith  52kg
8. COOLMORE FLIGHT STAKES  1600m 4:40pm 4. Echo Gal (4) Tye Angland  56kg
8. COOLMORE FLIGHT STAKES  1600m 4:40pm 5. Twirl (1) Glyn Schofield  56kg
8. COOLMORE FLIGHT STAKES  1600m 4:40pm 8. Muscovado (9) Thomas Huet  56kg
9. MCGRATH ESTATE AGENTS METROPOLITAN  2400m 5:20pm 5. Travolta (2) Joshua Parr  56kg
Mon 6 Oct - Kensington
1. AUSTRALIAN WAGERING COUNCIL SUPPORTING 4TRACKS4KIDS PLATE  1300m 1:05pm 1. Big Clipper (4) Adam Hyeronimus  56kg
2. PERFECTION LANDSCAPES SUPPORTING A WALK 4 NATHAN PLATE  1300m 1:40pm 4. Twirl (8) Tommy Berry  56kg
3. A WALK 4 NATHAN HANDICAP IN MEMORY OF NATHAN BERRY  1100m 2:15pm 1. Sugar Rush (1) Joshua Parr  60.5kg
3. A WALK 4 NATHAN HANDICAP IN MEMORY OF NATHAN BERRY  1100m 2:15pm 6. Exceleine (2) Ms Winona Costin  55.5kg
8. CARLTON HOUSE @ DARLEY SUPPORTING 4TRACKS4KIDS HANDICAP  1400m 5:20pm 1. Vitello (6) Ms Winona Costin  59.5kg
8. CARLTON HOUSE @ DARLEY SUPPORTING 4TRACKS4KIDS HANDICAP  1400m 5:20pm 6. Frespanol (3) Tommy Berry  56.5kg